تولی مهر

موادمخدر و ناهنجاری‌های‌اجتماعی اولویت پلیس

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: برخورد قاطع با قاچاق مواد مخدر و ناهنجاری های اجتماعی از اولویت های کاری نیروی انتظامی در سال جاری است.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: برخورد و جمع آوری معتادان متظاهر و پرخطر و مواد فروشان عمده و خرد و تقویت قرارگاه مبارزه با سرقت از دیگر رویکردهای فعالیت نیروی انتظامی در سال 94 ترسیم شده است.

وی گفت: تشدید اقدامات مراقبتی و کنترلی و تکمیل انسداد مرزها و رفع کمبودهای مرزی با هماهنگی وزارت کشور امسال به طور جدی پیگیری می شود.

وی با اشاره به کاهش سرقت های مسلحانه از بانک های کشور در سال های اخیر اظهار کرد: از متصدیان و دست اندرکاران بانک های دولتی و خصوصی خواسته شده است با افزایش اقدامات مراقبتی و امنیتی، زمینه بروز این سرقت ها را کاهش دهند.

سردار اشتری با اشاره به نامگذاری سالجاری به سال دولت و ملت، هم دلی و همزبانی توسط رهبر معظم انقلاب گفت: اعتماد مردم به نیروی انتظامی مهمترین سرمایه این نهاد است و پلیس در انجام فعالیت های خود سعی می کند بیش از پیش این اعتماد را افزایش دهد.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: پلیس مجموعه ای است که با ارتباط با مردم ماموریت های خود را پیش می برد و جامعه محوری مهمترین خصوصیت فعالیت های این نیرو است و سعی می کنیم هم دلی و هم زبانی مردم با ناجا هر چه بیشتر تعمیق و ادامه یابد.

سردار اشتری درباره تصادفات جاده ای در ایام نوروز نیز اظهار کرد: به رغم افزایش سفرهای نوروزی میزان تصادفات در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

وی گفت: تنها میزان تصادفات در 24 ساعت گذشته نسبت به همین مدت در سال قبل 25 درصد کاهش نشان می دهد.

وی از مردم و مسافران خواست با توجه به افزایش حجم سفر در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی به گونه ای برنامه ریزی کنند که با آسایش بیشتری به شهرها و مناطق خود بازگردند و از تعجیل در بازگشت بپرهیزند.

وی تامین امنیت و آسایش مسافران در شهرها و جاده ها را از اولویت اقدامات نیروی انتظامی در تعطیلات نوروزی دانست و افزود: این مهم با همکاری مردم به نحو مطلوب محقق می شود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: اراده همه مسوولان کشور ساماندهی حاشیه نشینی است و دست اندرکاران ذیربط باید توجه بیشتری نسبت به این معضل داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سفر یک روزه خود به مشهد با فرماندهان و روسای پلیس های تخصصی انتظامی استان خراسان رضوی دیدار کرد و در جلسه مشترکی در جریان آخرین اقدامات آنان قرار گرفت.
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۹۴ساعت 20:58  توسط   |